Zhivi - virtuálny tréner zdravia - Zhiva

Zdravotný stav je do veľkej miery ovplyvnený naším správaním. Jeho zmenou vieme predchádzať ochoreniam ako cukrovka či vysoký krvný tlak.

Nealkoholová tuková choroba pečene

Každý štvrtý človek má stukovatenú pečeň. Nealkoholová tuková choroba pečene (z angl. NAFLD – Non Alcoholic Fatty Liver Disease) je ochorenie, pri ktorom sa v pečeni hromadí tuk. Je to najčastejšia príčina ochorenia pečene v Európe. Mnoho ľudí s touto diagnózou nemá žiadne príznaky. Trpí ňou však až 32 % svetovej populácie. Podľa prognóz sa toto číslo do roku 2040 zvýši na 55 %. Ak sa ochorenie nelieči, môže viesť k vážnejším problémom s pečeňou ako je cirhóza či rakovina. Dobrou správou je, že takéto poškodenie pečene je liečiť možné alebo sa dá dokonca zvrátiť zmenou životného štýlu.

 

Slovenské zdravotníctvo je preťažené a často nemá voľné kapacity na individuálne poradenstvo v oblasti prevencie, preto sme sa rozhodli vyskúšať, ako môže umelá inteligencia prispieť k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľstva cez personalizovaný manažment zdravého životného štýlu. V prípade úspechy by mala takáto služba potenciál zdravotníkov odbremeniť.

Zistiť svoje riziko teraz

Ako to funguje

Návštevník stránky najprv vyplní svoje parametre v krátkom validovanom dotazníku a udelí súhlas na spracovanie. Ihneď získa vyhodnotenie svojho rizika stukovatenia pečene, to sa delí na nízke, stredné a vysoké. 

 

Po zistení svojho rizika má možnosť rozprávať sa (chatovať) so Zhivim a získať 1-2 konkrétne tipy pre zmenu životosprávy.  Je to jednoduchý a interaktívny spôsob robenia prevencie. Zároveň dostane email s e-bookom, ktorý obsahuje ďalšie konkrétne rady pre zdravú pečeň podľa najnovších vedeckých poznatkov.

 

*Napriek tomu, že vyhodnotenie rizika stukovatenia pečene je založené na validovanej vedeckej štúdii, test nenahrádza lekársku diagnostiku. V prípade vysokého rizika stukovatenia pečene je potrebné konzultovať zdravotný stav s lekárom.

 

Vyskúšať Zhivi-ho

Partneri

Táto stránka vznikla v rámci projektu Active me, ktorý je realizovaný 
s finančnou podporou Nórskych grantov a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Odkazy

Virtuálny tréner zdravia Zhivi

Odkaz na štúdiu

Máte otázky?

Napíšte na info@zhiva.sk a objavte možnosti spolupráce.

poslať e-mail