Webinár IV: Ako pomôcť pacientom s mozgovou hmlou, poruchami pamäte a sústredenia?
O webinári
Prinášame štvrtý zo série vzdelávacích webinárov pre zdravotníckych pracovníkov. V predchádzajúcich webinároch sme sa venovali postcovidovému syndrómu ako výzve pre všeobecného lekára a možnostiach jeho liečby. Záznamy nájdete tu.
Svetová zdravotnícka organizácia rozhodla, že pandémia covidu-19 už nie je globálnym stavom núdze. Jej následky však s nami budú ešte dlho. Aké vplyv má postcovidový syndróm na myseľ a mozog? Je pravda, že covid dokáže poškodiť mozog rovnako ako desaťročie starnutia? Môže spôsobiť zmeny osobnosti? Čo robiť, ak majú vaši pacienti mozgovú hmlu?
Webinár sa konal 30. mája o 16:00
Záznam z webináru IV: Ako pomôcť pacientom s mozgovou hmlou, poruchami pamäte a sústredenia?
Webinár sa konal 30. mája o 16:00
Speakri:
primárka neurologickej kliniky a vedúca postcovidového centra FNsP Nové Zámky
psychiater a námestník Psychiatrickej nemocnice Philippa Pinela v Pezinku
Ďalšie informácie
Postcovidový syndróm má multidisciplinárnu povahu a neexistuje naň žiadna jednoznačná liečba. Dáta o tom, koľko ľudí v skutočnosti dlhým covidom na Slovensku a v Česku trpí, nie sú dostupné. Vieme však, že ide o státisíce ľudí.
Preto sme dali sme dokopy najväčších odborníkov z oboch štátov, ktorí lekárom prvého kontaktu sprostredkujú svoje skúsenosti a najnovšie vedecké poznatky v tejto dynamicky sa vyvíjajúcej oblasti. Webinár je určený pre lekárov prvého kontaktu a ďalšie špecializácie.
Program
16:00
Úvod, predstavenie hostí
doc. Ing. Miroslav Beblavý, PhD.
16:10
Neurologické následky postcovidového syndrómu
MUDr. Daša Viszlayová, PhD.
16:40
Vplyv postcovidového syndrómu na duševné zdravie
MUDr. Martin Kalaš
17:10
Diskusia
doc. Ing. Miroslav Beblavý, PhD.
Na záver podujatia budete mať možnosť diskutovať so všetkými odborníkmi.
Vzdelávanie prinášame zadarmo, webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania a za účasť bude pridelený 1 CME kredit (Slovenská lekárska komora).
Registračný Formulár